Съдията от Висшата лига избухна в смях, след като СЛУЧАЙНО показа червен картон на играча
The Mirror | 2023-12-28 | 11:44:19

Мениджърът на Кристъл Палас Рой Ходжсън може да е останал ядосан на длъжностните лица, след като отборът му беше победен от Челси, но имаше поне един съдийски момент, който накара всички да се смеят.

Домакините надделяха с 2-1, тъй като Нони Мадуеке отбеляза победен гол в 89-ата минута от дузпа. Това дойде, след като VAR прецени, че Еберечи Езе е фаулирал национала на Англия до 21 години в зоната, призив, към който Ходжсън беше остро критикуван на пресконференцията си след мача.

И той щеше да бъде по-ядосан. все пак реферът Майкъл Солсбъри не обърна комично червен картон на един от своите играчи. През второто полувреме защитникът на Палас удари петите на Кристофър Нкунку отзад, когато френският нападател проби нагоре.

Американецът не беше предупреждаван преди това в играта, но сърцето му щеше да е в устата му, когато погледна към съдията, който извади червен картон от джоба му. Преди обаче да успее да го размаха, Солсбъри осъзна грешката си.

Докато избухна в смях, реферът надлежно върна червеното и надлежно показа жълто вместо това. Признавайки грешката си, той вдигна лявата си ръка към Ричардс под формата на извинение и все още се усмихваше, докато насочваше вниманието си към последвалия свободен удар на Челси.

Това беше рядко срещан безгрижен момент когато става въпрос за съдийството във Висшата лига този сезон, като заглавията досега са доминирани от несъответствията на VAR. Но късното отсъждане на дузпа ще се окаже ключово, осигурявайки желана победа на страната на Маурисио Почетино.

Челси заслужено поведе в 13-ата минута, след като Мало Густо изравни Михайло Мудрик, за да вкара отблизо. „Орлите“ изравниха точно преди полувремето, когато Майкъл Олисе свали центриране на Джордан Аю и отправи нисък удар към вратата.

Изглежда, че „сините“ ще бъдат принудени да платят за още една разточителна игра, когато след 77 минути, Никълъс Джаксън изглежда беше грабнал победител само за VAR, за да го счете за засада. Но 12 минути по-късно технологията беше по-благосклонна към страната на Почетино, който сега е 10-ти в таблицата.

„Висшата лига е наистина трудна и ние трябва да сме постоянни“, каза аржентинецът след това. „Първата половина на сезона беше наистина нагоре и надолу и беше трудна и трудна. Но ние сме позитивни и трябва да покажем, че можем да се състезаваме.“

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите